Pasieka Miękowo

Pasiekę Miękowo założyłem w 2020 roku z myślą o działaniach proekologicznych, miłości do pszczół i smaku miodu. W pierwszym roku działania były 2 ule, obecnie jest około 15. Żyjemy w czasach przemian klimatycznych i ciągłych zmian w naturze, moim zdaniem każdy powinien coś zrobić dla przyrody. Moim pomysłem jest dbanie o system zapylania, co wpływa na rozkwit i ogólny dobrostan natury. Poza tym jestem uzależniony i wciąż zafascynowany siłą pszczelego roju i pojedynczej pszczoły.

Pasieka Miękowo, jest usytuowana w podpoznańskiej wsi w gminie Czerwonak w klinie pomiędzy Puszczą Zielonką  (Dziewicza Góra) i rzeką Wartą. Pszczoły oblatują akacjowe lasy, których tutaj nie brakuje, wioskowe ogródki i drzewa owocowe oraz pola i tereny nadwarciańskie. Pasieka jest projektem hobbystycznym i edukacyjnym. Każdego roku pasiekę odwiedzają przedszkola oraz szkoły, organizuję również dni otwarte dla zainteresowanych. Pszczoły mają drewniane ule typ: Wielkopolski i Warszawski poszerzany.

Pasieka ma charakter stacjonarny.  Miód, który zbieram to miód wielokwiatowy wiosenny (maj), miód akacjowy (czerwiec) i miód wielokwiatowy letni (lipiec). Nie wożę pszczół na pożytki rolne typu rzepak, gryka.

„Gdy spadnie śnieg i nadejdzie mroźny wicher, samotna pszczoła padnie, lecz rój przetrwa”.

George R. R. Martin

Miód Czerwonak

Pasieka Miękowo - Miód z Czerwonaka

pl_PLPL