Sesje ślubne 2020

Koronny rok 2020 dla wielu był rokiem zmian, również mój kalendarz uległ dużym modyfikacjom.  Jeśli chodzi o sesje ślubne dla mnie to był rok, w którym pierwszy raz fotografowałem ślub na Kasprowym Wierchu, spełniłem swoje plany odnośnie kilku plenerów, które miałem w głowie od długiego czasu, robiłem sesje z powietrza przy użyciu drona i spełniłem kilka moich fotograficznych życzeń.

Więcej realizacji z roku 2020 na moim blogu ślubnym : zdjeciaslubne.biz/category/blog

 

(więcej…)

Tanzhologie – Corinna Janson Studio – 2020

Open Air Ballet Salinental 2020 – Fotokast czyli mieszanka zdjęć i filmu zrealizowana dla biura turystyki i promocji w Bad Kreuznach – leben.erleben.lebenswert. Projekt powstał we współpracy i produkcji z Corinna Janson. Celem projektu jest promocja tańca, baletu oraz tężni w pięknej miejscowości w regionie Nahe Bad Kreuznach.

Projekt Open Air Ballet i sesja dla studia Corinny Janson w Bad Kreuznach kończy się wydaniem kalendarza, który trafił do publicznej sprzedaży. Ideą kalendarza jest promocja i ochrona tężni. Bad Kreuznach to taka fajna miejscowość trochę jak polski Ciechocinek tylko położona w wąwozie i otoczona najlepszymi winnicami świata. Jak ktoś lubi Rieslingi lub inne białe szczepy polecam szukać te z rejonu Nahe.

(więcej…)

Pszczoły 2020

Fotograf po godzinach…

Pszczoły, pszczoły, pszczoły nagle zrobiło się ich dość dużo. Sezon zaczynałem od 2 pni kończę na 10.. ( stan uli na początek października 2020). Przy okazji corono -zamknięcia i pierwszego lockdownu zrobiłem to co od przynajmniej roku chodziło mi  po głowie czyli założyłem własną pasiekę. Moje pszczele rodzinki mają różne pochodzenie: część jest kupionych, część z własnych odkładów, jeden z rójki czyli ściągnięty z drzewa. Jak na pierwszy rok wydaje mi się że zebrałem dużo doświadczeń. Co mnie szczególnie  zachwyca przy pszczołach oprócz pracy przy pszczołach i smaku miodu z własnego ogrodu to pszczeli zapach: to taki specyficzny mix pszczoły, miodu, wosku, drewna i wilgoci. Moja gospodarka pasieczna jest 2 systemowa tzn. gospodaruje na ramce warszawskiej kontra ramka wielkopolska. Główna różnica to wielkość i to że jedna jest pionowa druga pozioma. Za rok będę mógł ocenić co mi się lepiej sprawdza, jak mi pszczoły lepiej zimują i jak ze zbieraniem miodu w mojej okolicy. W tym momencie to już mega końcówka sezonu tzw przygotowanie do zimowli, jesienne zakarmianie i leczenie na warroze.. Po 20 września powinno się zakończyć wszystkie prace przy ulach i zostawić do marca.. więc do zobaczenia na wiosnę pszczółki 😉

(więcej…)

pl_PLPL